M A S K ice: KOJA PTICA SI TI?

Radionica pod nazivom ˝MASKice: KOJA PTICA SI TI?˝ održana je 13. veljače u privremenom prostoru Gradskog muzeja Virovitica. Cilj ovog edukativnog sadržaja motiviranog pokladnim periodom u godini bio je ukratko predstaviti tradiciju maskiranja s tematikom životinja tj. ptica prisutnu u hrvatskoj narodnoj umjetnosti te domorodnim izvaneuropskim predindustrijskim kulturama kroz slikovne primjere te povezati kulturnu i prirodnu baštinu kraja vezanog uz rijeku Dravu i ukazati na važnost očuvanja njezine bioraznolikosti.

Posjetitelji su imali priliku upoznati vrste dravskih ptica močvarica, ptica sprudova, riječnog toka rijeke Drave i njezinih strmih riječnih obala te osvijestiti važnost brige o zaštiti njihova staništa.

Praktičan dio radionice bazirao se na likovnom oblikovanju maske – ptice recikliranjem kartona i izradom perja od papira.

Predloške maski izradio je muzejski tehničar Matko Kolesarić, a radionicu je vodila kustosica Likovnog odjela Anamarija Kučan.