Godišnja skupština Muzejske udruge istočne Hrvatske

Muzejski djelatnici  Slavonije, Baranje i Srijema  održali su 23. studenoga 2018. redovitu godišnju skupštinu Muzejske udruge istočne Hrvatske. Domaćin  jednodnevnog druženja bio je Muzej vučedolske kulture. U prostoru Muzeja održano je predstavljanje novih projekata Muzeja vučedolske kulture, obilazak stalnog postava i cijelog muzeja nastalog in situ na lokalitetu Vučedol.

Udruga je u službenom dijelu izvjestila o svom djelovanju tijekom prošle godine i predstavila  prijedlog rada za razdoblje 2018./2019.

Predstavljen je Glasnik slavonskih muzeja, knjiga etnologinje Janje Juzbašić, iz Zavičajnog muzeja Stjepana Grubera Županja,  „Slavonski zlatovez“, publikacije i radionice za djecu autorice Martine Kelava i nova iskaznica MUIH-a.

Prihvaćen je prijedlog Muzeja Brodskog Posavlja da se iduće godine Godišnja skupština održi u Slavonskom Brodu povodom 85-te obljetnice Muzeja.