Foto album ljekovitih bilja Virovitice i okolice

Predavanje dr. sc. Jasne Razlog – Grlice održano 18. listopada u prostoru Gradskog muzeja Virovitica dalo je stručan, znanstveni doprinos muzejsko-pedagoškom projektu LJEKOVITO BILJE.

Zanimljivo izlaganje profesorica Razlog-Grlica upotpunila je slikovnom prezentacijom o staništima, determinaciji i uporabi ljekovitih biljaka prisutnih u virovitičkom kraju.

Posebno je istaknula važnost naše odgovornosti u očuvanju njihove bioraznolikosti te zaštite biljnih i životinjskih vrsta i staništa općenito.

U sklopu projekta ˝Ljekovito bilje˝ Muzeju predstoji rad na izdanju malog kreativnog vodiča u prepoznavanju ljekovitog bilja virovitičkog kraja. Vodič je koncipiran kroz suradnju s profesoricom Jasnom Razlog-Grlicom, učenicima i posjetiteljima Muzeja kao cilj ovog inicijalnog muzejskog projekta bavljenja temom ljekovitog bilja kroz tradiciju, svakodnevnu primjenu i edukaciju u determiniranju, sakupljanju i dokumentiranju biljnih vrsta.