RADIONA.ORG: Izložba ˝Hibridni lab kurioziteta˝

16. lipnja / subota / 19 sati

Radiona.org / Zagreb Makerspace po prvi se puta predstavlja u Virovitici donoseći sa sobom presjek svih radova izlaganih do sada u međunarodnom i domaćem kontekstu te nove radove nastale samo za potrebe ove izložbe u Gradskom muzeju Virovitica. Gostovanje u Virovitici predstavlja poseban izazov uzevši u obzir da lab dolazi u grad iz kojeg potiče matematičar i astronom Mirko Danijel Bogdanić kome će posvetiti dio postava i rad nastao inspiriran njegovim djelovanjem.

Umjetnici, elektroničari, dizajneri i znanstvenici udruženi zajedno predstavljaju niz radova intermedijalnih i hibridnih umjetnosti, glazbenih instrumenata i sintisajzera, interaktivnih i robotičkih instalacija, DIY holograma,  hakiranih uređaja i ‘uradi-sam’ igraćih konzola predstavljući izbor radova iz recentne intermedijalne produkcije Udruge za razvoj ‘uradi sam’ kulture – Radiona.

Izložba je to koja jednostavno propituje gdje, kako i s čime započinje igra novog doba temeljenog na open source kulturi?