Muzejska radionica „Srednjovjekovna kuhinja“

U srijedu, 25. travnja 2018., u Muzeju je održana arheološka radionica pod nazivom „Srednjovjekovna kuhinja“ na kojoj su sudjelovali učenici Odgojno obrazovne skupine 8 (OOS 8) iz Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica zajedno sa voditeljicom Željkom Barić. Voditeljica radionice bila je Sanja Baškarad, stažišt u Arheološkom odjelu virovitičkog muzeja. Ovom prilikom je prvo prikazana kratka prezentacija o načinu prehrane ljudi tijekom razdoblja srednjeg vijeka te koje su se namirnice najčešće koristile, dok smo za praktični dio radionice pripremili različite oblike namirnica isprintane na papiru koje su dalje učenici bojali prema vlastitoj želji. Za radionicu izrađeno je i posebno kartonsko posuđe (čaše za pivo i vino), a s ciljem približavanja arheoloških materijala iz srednjeg vijeka mladim polaznicima. Kako prezentacija, tako i radionica prilagođena je učenicima OOS koji su i ovom prilikom pokazali veliku želju za arheološkim materijalima.