Održano predavanje „Kelti u Zvonimirovu“

U srijedu 18. travnja ove godine u  knjižnici Osnovne škole Ivana Brlić Mažuranić je održano predavanje dr. sc. Marka Dizdara,  arheologa i ravnatelja Instituta za arheologiju iz Zagreba  . Zanimljiva tema „Kelti u Zvonimirovu“ je privukla velik broj učenika uglavnom petog i šestog razreda. Voditelj dugogodišnjeg iskopavanja na slavonskom području i vrstan poznavalac keltsko latenske kulture upoznao nas je pobliže s ovim ratničkim narodom koji je svojim civilizacijskim stupnjem prethodio Rimljanima. Dobro pripremljeni učenici od strane nastavnice Sanje Pavelko pokazali su izniman interes, ali i zavidno znanje pa su  često  postavljali pitanja na koje je predavač rado odgovarao.

U ugodnom ambijentu brzo je prošlo vrijeme predviđenog školskog sata, a tek je pobuđena mašta, koju  samo Kelti i arheologija mogu izazvati. U  nastavku  suradnje Gradskog muzeja Virovitica i Osnovne škole Ivana Brlić Mažuranić slijedi  terenski obilazak i  susret s gospodinom Dizdarom  na arheološkom iskopavanju u Zvonimirovu.