Radionica u sklopu projekta „Mikeški jestvenik“

Za učenike Industrijsko-obrtničke škole, zanimanje pomoćni kuhari, u prostorima Muzeja pripremljena je edukativna radionica s predavanjem o tradicijskoj prehrani virovitičkoga kraja i predmetima koje Muzej čuva. Radionica održana u utorak, 23. svibnja, dio je projekta „Mikeški jestvenik“ prijavitelja Strukovne škole Virovitica i partnera Industrijsko-obrtničke škole na natječaju Ministarstva turizma.

Učenici su u Muzeju s etnologinjom kao stručnom suradnicom, upoznali dio baštine o tradicijskoj prehrani ovoga kraja. Poseban naglasak stavljen je na Mikeše, nekadašnje stanovnike Virovitice, a koji su se bavili poljoprivredom i činili veći dio starosjedioca ovoga grada. Također, učenicima su pokazane kopirane rukopisne kuharice dijela građanstva Virovitice s početka 20. stoljeća gdje susrećemo zanimljive recepte raznih utjecaja. Na ovim primjerima učenici su doznali kako se recepti prenose, čuvaju i moderniziraju za upotrebu.

Kroz pripremljene radne listiće učenici su obogatili dio svog znanja te se zabavili rješavajući zadatke.