U Gradskom muzeju održana božićna radionica

Gradski muzej Virovitica organizirao je zajedno s OŠ  Virovitica božićnu radionicu, u kojoj su učenici uz pomoć svojih učiteljica i kustosice etnologinje Jasmine Jurković, izrađivali tradicijske ukrase.

Učenici su naučili postupak izrade ukrasa licitara, a također su izrađivali likove i lutkice od kukuruzne komušine. Na kraju su izradili i božićne jaslice.

U radionici su im se pridružili i osnovnoškolci iz Špišić Bukovice, Gradine, Gornjeg Bazja i Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić iz Virovitice, a posjetili su ih i učenici Srednje škole iz Pitomače.

U kreativnoj radionici sudjelovao je i izrađivao nakit Denis Detling, muzejski pedagog Muzeja Slavonije iz Osijeka.

Učenike je naučila izrađivati anđele i lutkice Natalija Vidak, učiteljica Osnovne škole Virovitica, a svi zajedno okitili su božićno drvce u velikoj izložbenoj dvorani Muzeja. (MV)