Virovitički muzej domaćin etnolozima Istočne Hrvatske

Gradski muzej je u petak 24. listopada bio domaćin etnolozima Istočne Hrvatske. Radi se o stručnom sastanku Sekcije etnologa unutar Muzejske udruge Istočne Hrvatske, a koja okuplja muzealce iz slavonskih muzeja.

Na poziv predsjednice Jasmine Jurković iz virovitičkog muzeja odazvale su se etnologinje iz Požege, Pakraca, Nove Gradiške, Slatine, Našica, Osijeka, čakova i Vinkovaca. Sastanak je bio usmjeren prema većoj povezanosti unutar etnološke struke kao i boljoj suradnji muzejskih institucija preko etnologije.

Definirao se budući rad Sekcije te su usvojeni planovi za naredno razdoblje. Raspravljalo se također i o muzeološkim problemima te njihovom rješavanju.

Pored radnog dijela sastanka, etnolozi su pogledali etnografsku izložbu „Putovanje svijetom“, a zatim i stalni postav virovitičkog muzeja. Nakon objeda posjetili su franjevačku crkvu Sv. Roka i samostan.

Kolegice su u svoje muzeje, pored stručnih publikacija i kataloga iz našeg muzeja,  ponijele i pozitivne dojmove Virovitice.

Jasmina Jurković