Otvorena izložba slika Nikole Tricka iz privatne kolekcije Dvojak

Predsjednica Gradskog vijeća Grada Virovitice, Željka Grahovac, u velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja Virovitica večeras je otvorila izložbu slika Nikole Tricka, iz vlasništva privatne kolekcije Franje Dvojaka. Sedamnaest slika izrađenih pastelima, uljem, i ugljenom, posjetitelji će moći razgledati sve do 18. kolovoza, do kada je otvorena.

Franjo Dvojak strastveni je ljubitelj i kolekcionar koji posjeduje primamljivu zbirku djela akademskog slikara Nikole Tricka (1926-1984), a čiju ljepotu je odlučio podijeliti i sa svojim sugrađanima, u suradnji s Gradskim muzejom Virovitica. Izložbu je postavila profesorica povijesti umjetnosti, ujedno i ravnateljica virovitičkog muzeja, Mihaela Kulej.