Mladi umjetnici se predstavili Aerosol artom

fotografije: Matej Sudar

U okviru projekta "Mladi umjetnici se predstavljaju", Gradski muzej Virovitica danas je organizirao likovnu radionicu Aerosol art koja je održana na mostu ispred Dvorca Pejačević.

Ovaj puta umjetnici nisu stvarali na zidovima oronulih građevina, kao što je to običaj, već na velikim platnima. Četvorica virovitičkih umjetnika, Ivan Kovačević, Matija Turkalj, Darko Pacaloš i Danijel Sokolić, pokazali su princip rada sa sprejevima, tzv. aerosolatima. U radionici su sudjelovali i najmlađi članovi Likovnog kluba "Nikola Trick" koji su se ovim putem upoznati sa novom tehnikom.

foto: Matija Turkalj

Nakon završetka današnje radionice, svi radovi će biti izloženi u hodniku Muzeja te će se moći razgledati tijekom srpnja.

Cijelo događanje organizirano je u suradnji s Urbanom kulturom mladih iz Virovitice, a tematski je povezano uz današnji početak Festivala urbane kulture mladih koji se održavana prostoru bivše virovitičke vojarne.